Ну от, щойно пообіцяла бути пунктуальною та видавати по три пости на тиждень, як щезло будь-яке натхнення та бажання писати. Речення вилазять як із забитої м'ясорубки. Можливо, я забагато звалила на себе? Книга, конкурс, соцмережі та ще й блог...
В будь-якому разі, поки я ще можу себе вмовити, писатиму. Тим паче, тема сьогодні актуальна - популярні книжки з порадами для письменників.
Якщо чесно, то сама я почала читати книги з письменництва лише роки два тому. І роблю це не дуже активно, бо вважаю за краще вивчати зразки робіт, а не канони.
Проте на початку своєї письменницької діяльності я прослухала курс письменницької майстерності на порталі Coursera. Це стало для мене гарною базою, якою я користувалася кілька років.
Втім, достатньо довго перебуваючи в темі, ти просто не можеш не цікавитися тим, що ж кажуть про неї інші, тому на очі стали потрапляти книги, які присвячені письменницькій майстерності.
Поки що я обрала та прочитала три з них, тож готова поділитися своїм відгуком про ці посібники.
Сторітелінг для очей, вух і серця
Ця книга, написана Марком Лівіном, розкриває таємниці ефективного сторітелінгу (барабанний дріб) за допомогою історій. В книзі використані випадки з життя самого автора та інших українських авторів, які допомагають краще зрозуміти техніку переносу свого досвіду, цінностей та знань на друковані сторінки. Вивчаючи її, ти зрозумієш, як робити образи більш насиченими та такими, що запам'ятаються твоєму читачу.
Читати книгу легко. Є зручні широкі поля, на яких автор часто робить замітки, а разом з ним і я. Загалом, це практичне керівництво, але написане не за допомогою сухих термінів, а образів і чітких визначень.
Книга підійде для письменників, блогерів та копірайтерів.
Пиши, скорочуй. Як створити дієвий текст
Автори Максим Ільяхов та Людмила Саричева позиціонують свою книгу, як керівництво для тих, хто має справу з інформаційним текстом. Але для мене ця немаленька за розміром праця стала своєрідним посібником.
Десять правил дієвого тексту:
- Могутність правди
- Сенс важливіший за форму
- Спрощуй до краю
- Пиши буцім для себе
- Читай вголос
- Наводь приклад
- Від простого до складного
- Користь - насамперед
- Назвіть
- Турбота та повага
Вони є справедливими і для автора художньої літератури. До чогось я прийшла сама. Як-то могутність правди та читання вголос. Щось стало для мене важливим після прочитання цієї книги.
Окрім вмісту, в цій книзі можна відзначити велику кількість прикладів та зразків, які не тільки покращать техніку письма, а ще й піднімуть рівень грамотності тексту.
Як писати і не лажати
Стиль автора книги Крістофера Еджа мені повністю відгукується. Перше, що кинулося мені в очі, це те, що він починає книгу тими самими словами, які зазвичай використовую я. А такі речі зазвичай зближують 😊
Ця книга з тих, що можуть стати провідником у світі письменницької майстерності від ідеї до повної реалізації роману. Вона пропонує поради не тільки самого автора, а й багатьох видатних письменників та письменниць, які допоможуть уникнути поширених помилок новачків.
Книга має цікаве оформлення з безліччю картинок, зносок та виділень. Для візуала - те, що треба. На жаль, такий формат не передбачає прикладів. Але неабияк розкриває власний творчий потенціал, торкаючись тієї самої лівої півкулі.
Заключення
Я вважаю, що кращим вчителями письменницької майстерності є вдумливе читання художньої літератури і практичний досвід. Тим не менше, ці книги я можу сміливо рекомендувати для всебічного розвитку автора. Їх вирізняє унікальний стиль авторів та цікава подача матеріалу. Це не підручники в класичному їх розумінні. Це мудрість авторів та їхнє бачення світу і життя.
Сподіваюся, що мої відгуки стануть тобі у нагоді.
До зустрічі на друкованих сторінках!