Translate

Піраміда Фрейтага. Класика побудови сюжету.

 

 



Я переїхала! Оновлену версію цього допису ти можеш прочитати за посиланням

Привіт! Не набридла я тобі ще зі своїми сюжетами? Ні? От і добре.

Втім, навіть якщо набридла, то лютий в мене проголошено місяцем сюжету, тож терпи.

А якщо ти вперше тут та цікавишся темою, то раджу разом з цією публікацією прочитати й дві попередні: Актова структура побудови сюжету та Простий сюжет. Тоді ти зможеш обрати той метод, який підійде саме твоєму задуму.

 

Отже, сьогодні ми розглянемо мабуть найбільш відомий спосіб розробки лінії оповідання. Виявлений він був під час аналізу творів В.Шекспіра. Під цю структуру підходять більшість класичних та сучасних творів художньої літератури. Піраміда Фрейтага.

Щоб візуалізувати цей метод, даю тобі картинку. Завдяки їй стає зрозуміло, чому метод називається саме піраміда. А ще до кожного з пунктів дам розшифровку, розклавши Шекспірівську "Ромео та Джульєтта" на складові.

В її основі лежить Експозиція. Тут ти даєш важливу довідкову інформацію про історію. Наприклад, що передувало подіям, ключові факти про героїв, базові характеристики, умови, контекст.

Сварка між двома знатними родами переросла у справжню ворожнечу. Ромео Монтеккі безнадійно закоханий в Розаліну Капулетті, і тому піддався на вмовляння друзів та пробрався на бал Капулетті.

Екпозиція

Далі відбувається Інцидент підбурювання. Власне це і є початок твоєї історії, де в результаті якоїсь події, стає зрозумілим основний конфлікт. Часто буває, що тільки тут ми знайомимося з головним героєм чи героїнею.

Зустріч Ромео та Джульєтти на балу. Молоді люди дізнаються, яка прірва лежить між ними, але почуття вже не зупинити.

Інцидент підбурювання

 

 Повну версію статті можеш прочитати за посиланням

 

Якщо хочеш, спробуй і собі розібрати улюблений твір за цією системою. Впевнена після цього багато речей стануть на свої місця і в твоїй власній роботі.

Як завжди, чекаю на твої коментарі, питання, на підписку, звісно також.

До зустрічі на друкованих сторінках!